Kitesurfing

najpierw ląd potem woda

Zapraszamy osoby od zera i te, które już próbowały swoich sił w kitesurfingu. Prowadzimy szkolenia kitesurfingowe na Śląsku od podstaw – z zakresu obsługi sprzętu kite’owego
i sterowania latawcem na lądzie, przygotowując Was odpowiednio na pierwsze halsy w wodzie. Dużo łatwiej i swobodniej jest zacząć na trawce z bezpieczną przestrzenią wokół, aniżeli na zatłoczonej plaży!

Kiedy i gdzie latamy

Szkolenia i sesje kite’owe organizujemy na dogodną prognozę wiatrową, głównie weekendami w Beskidach i Słowackiej Oravie. Najlepiej skontaktuj się z nami, dowiedz się kiedy następne latanie – zapiszemy Cię na listę osób do „polatania” 🙂 

szkolenia Kitesurfingowe – gdzie na wodę ? 

Szkolenia kitesurfingowe na wodzie prowadzimy z reguły na zatoce Puckiej w Jastarni lub Kuźnicy.  Organizujemy również 2-4 dniowe wyprawy na prognozę ze Śląska. Mamy też tam swoich instruktorów, którzy wprowadzą Was bezpiecznie w świat kitesurfingu.  Skontaktuj się z nami i zapytaj o następny wyjazd. 

Zatoka Pucka - jastarnia / kuźnica

Niewiele jest takich spotów w Europie jak nasza Zatoka. Po pierwsze i najważniejsze – priorytetem w bezpieczeństwie i komforcie przy szkoleniach jest poczucie gruntu pod nogami, dlatego szkolimy na płytkiej wodzie, gdzie można bezpiecznie ogarnąć podstawy, przed wejściem na głębokie zbiorniki. Szkolenia kitesurfingowe odbywają się z reguły na spotach na wysokości Jastarni oraz Kuźnicy. Skontaktuj się z nami, a umówimy Cię ze sprawdzonym instruktorem lub wybierz się z nami na wyprawę „na prognozę”. 

zbiorniki na śląsku - goczałkowice

Na Śląsku latamy na zbiornikach wodnych takich jak Jezioro Goczałkowickie, J. Międzybrodzkie, J. Żywieckie czy Pogoria IV. Akweny te jednak wymagają doświadczenia i nie są polecane do nauki podstaw ze względu na głęboką wodę, krótką linię wejścia/wyjścia oraz zmienny wiatr. Jednak jeśli jesteś już po kursie, trzymasz wysokość na wodzie, umiesz pływać i nie boisz się głębokiej wody, a potrzebujesz wsparcia i asysty w wejściu na te zbiorniki – skontaktuj się z nami – po ówczesnym ustaleniu poziomu Twoich umiejętności możliwe jest przeprowadzenie szkoleń dla zaawansowanych również na śląsku.

więcej informacji o szkoleniach kitesurf na lądzie

W nauce kitesurfingu najważniejsze jest opanowanie i zrozumienie skrzydła, a następnie połączenie z daną deską, nartami czy wózkiem buggy. Zapraszamy osoby „od zera” na kursy wprowadzające do kitesurfingu, które organizujemy na Śląsku.  Po 1-2 treningach będziesz gotowy do bodydragów i pierwszych halsów na wodzie! 

tematyka kursu intro - 3h

 • Konstrukcje oraz rodzaje latawców komorowych i pompowanych
 • Dobór miejsca i warunków do latania
 • Zachowanie bezpieczeństwa na spocie i znaki komunikacyjne
 • Teoria okna wiatrowego
 • Działanie systemów bezpieczeństwa
 • Podstawowe efekty wiatrowe
 • Właściwe rozłożenie sprzętu, start, sterowanie i lądowanie latawca pociągowego (de-power)
 • Ćwiczenia umiejętności generowania mocy latawcem
 • Teoria halsowania, zatrzymywania się i podstawowych zwrotów
 • Próba startu z asekuracją instruktora z mountainboardem lub wózkiem buggy
 • Sposoby pakowania latawców

film ze szkoleń landkitowych - węgierska górka

Cennik

Szkolenia kite

wypożyczalnia - kite

Nasze dyscypliny