Surfskate

Deska surfskate to świetne narzędzie do treningu całego ciała oraz wyczucia podstawowego ruchu carvingowego, które przekłada się na wszystkie sporty deskowe. Specjalnie zaprojektowane trucki umożliwiają wykonywanie ciasnych skrętów, dzięki którym możemy wprowadzać dechę w ruch bez odpychania się. Deska wyrabia koordynację, balans i kondycję – wszystkich tych rzeczy potrzebujesz na co dzień.  

Dzięki surfskate zrobisz kilometry na desce, bez dotykania ziemi lub wyjeżdżania wyciągiem. Czysta frajda, zabawa i trening jednocześnie.  Jest to sport, który zrodził się wśród surferów szukających alternatywy na ląd. 

Surfskate na szczyrkowskim deptaku

W zależności od długości decku i ustawienia trucka deski mają różny charakter
i przeznaczenie. Krótkie deski mogą być przeznaczone do ciasnych skrętów i manewrów na basenach, bowl’lach czy specjalnie zaprojektowanych falach pod surfskate. Dłuższe deski są idealne do transportu, cruisingu po miejskim deptaku i są mega narzędziem do przemieszczenia się. Deski surfskate przez swoją skrętność są też idealne na pumtracki – zmieścisz się w najciaśniejszą bandę. Długość deski z reguły dobieramy też adekwatnie do naszej wagi/wzrostu. 

Deski surfskate polecamy wszystkim, którzy lubią sporty deskowe ale i nie tylko.

Gdzie jeździmy?

Deska surfskate jeździ u nas stale w bagażniku. Więc tam, gdzie jesteśmy my, jest z nami Surfskate. Obecnie najczęściej śmigamy na szczyrkowskim deptaku oraz przy pl. Św . Jakuba.

Surfskate, dzięki ciasnemu skrętowi nadaje się na każdy asfaltowy pumptrack, gdzie można łączyć technikę pompowania na falach z surfskatowym carvingiem.

Ciekawą miejscówką pod surskate jest puptrack w Oravskiej Polhorze, 10min od Korbielowa z dostępem do asfaltowej ścieżki rekreacyjnej, która biegnie wzdłuż rzeki. 

Mini pumptruck

Pumptrack ten ma dwie sekcje. Pierwsza to wersja mini w kształcie 8-mki, która idealnie nadaje się do nauki surfskatingu
i pierwszego pompowania . Dzięki łagodnemu zjazdowi łatwo jest rozpocząć i od razu złapiesz ruch carvingowy. Delikatne, odpowiednio wyprofilowane bandy szybko nauczą Cię skręcać backside, jak i frontside.

Tutaj robimy pierwsze kroki, zanim wybierzemy się na duży pumptrack. 

 

Duży pumptrack

Jazda na surfskate po pumptracku daje możliwość łączenie dwóch technik napędzania się: pompowanie na rolkach i technikę carvingową – poprzez wykonywanie ciasnych skrętów. 

Połączenie pompowania z surfskatem to świetny trening i jednocześnie czysty fun!

Duży pumptrack w kształcie kwadratu, przedzielone krzyżem ze stolikiem po środku oraz dwa mniejsze pumptracki połączone bandami dają bardzo wiele opcji do jazdy.  

Asflatowa ścieżka

Aflatowa droga wzdłuż rzeki jest przeznaczona do celów rekreacyjnych, więc wyłączona jest całkowicie z ruchu drogowego. Jest momentami delikatnie nachylona
w niektórych fragmentach, jednak średniozaawansowani surfskatowcy spokojnie całą trasę wypompują pod górę. Ścieżka ma ok 2km i biegnie wzdłuż rzeki w której możemy schłodzić w upalne dni.

Tutaj z reguły zaczynamy z kursantami surfskatową przygodę. 🙂

Nasze dyscypliny