Stok mountainboardowy- Oravska Polhora

Najbardziej malowniczy spot do szkoleń

 

Stok z wyciągiem orczykowym Centrum Ski Polhora zlokalizowany jest po słowackiej stronie – 9km od Korbielowa. Skierować się tam można prosto z drogi głównej przy której umieszczony jest baner informacyjny. 

Stok ma ok. 500m i jest odpowiedni dla kursantów, początkujących – „od zera”. Również doświadczeni riderzy nie będą się tam zdecydowanie nudzić. 

Widoki jakie rozpościerają się ze szczytu górki z pewnością urzekną każdego uczestnika szkoleń mountainboardowych. Babia Góra + Tatry = dodatkowe, niepowtarzalne wrażenia z jazdy. 

Stok posiada nawierzchnię trawiastą, której wysokość i gęstość jest różna w zależności od poru roku. 

Film z Mountainboardowej Majówki 2022

kite w górnej części - zajęcia intro "na nogach"

Tereny położone w okolicy górnej stacji wyciągu oprócz pięknych widoków sprzyjają prowadzeniu szkoleń landkite, ponieważ posiadają otwarty teren z ekspozycją na południowe kierunki wiatrowe.

Zajęcia Intro odbywają się z zakresu podstawowej obsługi latawców komorowych oraz sterowania „na nogach”. 

pumptrack przy stoku

Oprócz szkoleń mountainboardowych oraz nauki sterowania latawcem znajdziecie tam również betonowy pumptrack.  Mieści się on dosłownie 150m od wyciągu. 

Park do jazdy na surfskate lub mountainboardzie posiada dwie części – dla początkujących i zaawansowanych, dlatego z pewnością będzie ciekawą alternatywą pokazującą rozmaite wykorzystanie mountainboardów oraz desek surfskate.

Pumptrack jest doskonały na rozgrzewkę, poprawę koordynacji i kondycji, albo na ostateczne zmęczenie mięśni na koniec dnia. 

To wszystko sprawia, że rejon Ski Centrum Polhora jest placem zabaw na którym nigdy nie będzie nudy. Można trenować tu kilka dyscyplin i rozwijać się sportowo. 

 

rowery elektryczne - wypożyczalnia

Działa tam też wypożyczalnia rowerów elektrycznych na których lekko i przyjemnie można zwiedzić piękne tereny słowackich Orav. Można je zarezerwować bezpośrednio poprzez strone – Ski Centrum Oravska – Polhora – rezerwacja online. 

apartamenty i pokoje hrubjak

Przy drodze głównej znajdziecie restaurację oraz pensjonat noclegowy właściciela stoku – Pensjonat u Hrubjaka w ciekawym, lokalnym – Oravskim klimacie. 

lokalizacja

Nasze dyscypliny