Polana na byku – Korbielów

Polana na Byku to piękna, otoczona lasem, trawiasta polana o średnim nachyleniu, z której rozciąga się widok w stronę Buczynki i na Halę Miziową.  Usytuowana jest na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego u podnóża góry Pilsko – naprzeciwko dolnego wyciągu krzesełkowego ośrodka narciarskiego Pilsko przy ul. Szczyrbok.

ogólnie o miejscówce

Polana znajduje się na wysokości 700m npm, jest otoczona lasem niemal z każdej strony, dzięki czemu nawet w upalne dni możemy liczyć na nieco chłodu i przyjemnego cienia podczas szkoleń. 

Górka idealnie nadaje się dla początkujących oraz najmłodszych riderów dzięki średniemu nachyleniu i miękkiej nawierzchni.  

Okolica zachęca też do innych aktywności – gry we frisbee, spacerów, grzybobrania lub relaksu przy ognisku. 

Te wszystkie rzeczy sprawiają, że miejsce to jest idealne do zapoznania się z deską i pierwszych szkoleń mountainboardowych. 

"z buta" lub quadem

Szkolenie można podzielić na kilka etapów.  Pierwszy z nich obejmuje część teoretyczną – rozgrzewkę i pierwsze zjazdy – wtedy podchodzimy z deską do połowy stoku. 

Druga część szkolenia to zjazdy z góry na którą wywozi nas quad. 

 

bezpieczna nawierzchnia do nauki

Polanę charakteryzuje przyjemna i równa nawierzchnia trawiasta – idealna do szkoleń mountainboardowych dla początkujących adeptów.

Trawa górska z mchem, bez kamieni sprawia, że upadki nie są bolesne i częściej przechodzą w spektakularne wślizgi. 

Filmy z naszej Byczej Polanki

lokalizacja

Nasze dyscypliny