Kapliczka – Spot landkite

u Słowackich sąsiadów

Rejon słowackich Orav, przy granicy polsko-słowackiej, u podnóża góry Pilsko, charakteryzuje się dużą ilością górskich pól na wysokości od 600 do 900m npm. Wyróżnia je rozległość terenu, płaska nawierzchnia i piękne widokami na Pilsko i Babią Górę. W niektórych miejscach widać również Tatry. 

Charakterystyka terenu

 

Ten teren to słabo nachylone zbocze północne, które jest idealnym miejscem do szkoleń landkitowych dla  początkujących i osób poszukujących równych powierzchni. 

Mamy również do dyspozycji rozległe i szerokie zbocze z kilkoma zagajnikami, skąd rozciąga nam się widok na cały spot i sporą część Orav.
Przy ładnej pogodzie i dobrej widoczności można zobaczyć również Tatry Zachodnie. Jest to idealne miejsce do szkoleń landkitowych dla zaawansowanych, skoków oraz freeridu.

Spot ma głównie nawierzchnię trawiastą, niektóre partie na sezon letni pokrywa orka.  

Kierunki wiatrowe

Najlepszymi kierunkami są najczęściej wiejące w tym rejonie, czyli zachód (W), południe (S)i ich kombinacje.  Spot leży u podnóża góry Pilsko, zatem północne kierunki są nierówne i niosą wiele turbulencji. Czysty wschód (E) jest również obsługiwany na tym spocie. Jeśli wiatr zaczyna odkręcać na południe (ES) – blokowany jest wówczas przez las z południowo – wschodniej strony. 

Dojazd i parking

Dojazd na spot prowadzi polną drogą, nieco wyboistą i dziurawą. 

Jadąc od strony Żywca lub Jabłonki – łatwiejszy dojazd jest od miejscowości Sihelne. 

Parkować należy wzdłuż drogi, tak aby nie utrudniać ruchu. 

lokalizacja

Reaktywacja sklepu od maja, zapraszamy !

Nasze dyscypliny