Lord Of The Board 2016

8 Października w Rybniku odbędą się Mistrzostwa Polski w Boardercrossie, na drugi dzień impreza przenosi się do Korbielowa, gdzie na niedaleko położoonym Bike Parku Gruniky odbędą się dwie dodatkowe rywalizacje Wildbag Freestyle Jam i Wild Slalome Race.

Ze względu na odwiedziny zagranicznych riderów, po zawodach planowany jest 3 dniowy trip po miejscówkach na Śląski i Małopolsce. Zapraszamy do wpólnej jazdy!

Pełne informacje : WYDARZENIE FACEBOOK

Lordy powracają! Cykl zawodów Lord Of The Board zapoczątkowany przez weteranów polskiej sceny Mountainboardowej Lorda Szamana i Wengosha w latach 2007-2008 na początku łączył Riderów z Polski i Czech zafascynowanych dyscyplinami Boardercross oraz Freestyle. Pierwsze zawody, a dokładniej zloty mountainboardowe były rozgrywane również w Rybniku, na torze 4X w Golejowie czyli popularnej „Grzybówce.” Ostatnia edycja odbyła się w 2012 roku, po 4 latach przerwy Lordy powracają i mamy nadzieję, że zostaną z nami na stałe.


Film z ostatnich Lordów rozgrywanych na torze w Rybniku:
W tym roku, Lordy wyłonią Mistrzów Polski w konkurencji boardercross, aż w 5 rozgrywanych kategoriach: Open, Women, Junior, Beginner, Master. Zawody połączone będą z rowerowymi zawodami Rybnik Four Cross Cup zapowiada się zatem podwójna pompa!

To jednak nie wszystko co czeka na Riderów, po zawodach w sobotni wieczór zapraszamy w Beskid Żywiecki do Korbielowa. W miejscowej Villi na Brzegu odbędzie się After Party, tam też ulokowani zostaną wszyscy Riderzy. Niedzielę natomiast spędzimy na słowackim stoku Gruniky przy naszej bazie szkoleniowej, gdzie odbędą się dwie dodatkowe rywalizacje – Wild Slalom Race i Wildbag Freestyle Jam.

Dodatkowo, ze względu na odwiedziny Riderów z zagranicy, po zawodach odbędzie 3 dniowy trip po miejscówkach Mountainboardowych na Śląsku i Małopolsce. Zamierzamy naszym braciom pokazać takie miejsca jak Bielskie Trailsy, Spot u Dawida Rzący, Kraków oraz Zakopane. Zapraszamy zatem również polskich Riderów do udziału w 3 dniowym tripie, z którym startujemy zaraz po zawodach.

WPISOWE NA ZAWODY : 60pln w cenie:
- Udział w zawodach BX, Wild Slalom Race, Wildbag Freestyle Jam
- Posiłek na zawodach (Rybnik)
- After Party Villa na Brzegu + posiłek (Korbielów)
- Możliwość korzystania z Poduchy (Gruniky)

PROGRAM WEEKENDU

PIĄTEK 7.10.2016
15 – 19 Treningi Rybnik Boarder-X
20 – 22 Before After – Rybnik Centrum

SOBOTA 8.10.2016
09 – 11 Zapisy i treningi Boarder – X
11 Riders Meeting
11:30 – 13 Kwalifikacje Boarder – X & Fourcross
13 – 16 Finały Boarder – X & Fourcross
16 – 20 Przejazd do Korbielowa
22 – Wild After Party

NIEDZIELA 9.10.2016
11-12 Treningi Wild Race
12:30 -14:30 Wild Race
15 – 16 Freestyle Wildbag Jam
16:30 Ceremonia rozdania nagród

—————-Szersze informacje ————————-

MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA POLSKI BOARDERCROSS
Kolejny rok, kolejne Mistrzstwa w Rybniku, na dobrze znanym dla większości torze Wiśniowiec. Zapraszamy nie tylko zaawansowanych Riderów, dla początkujących odbywać się będzie osobna kategoria Beginners, dzięki czemu będzie można zmierzyć się z osobami zaczynającymi jazdę na torach boarder-X. Zachęcamy do udziału również kobiety i juniorów, dla których trasa będzie specjalnie „okrojona” i dopasowana do kategorii oraz poziomu zawodników.

Czeka na Was 350-metrowy tor boardercrossowy, odpowiednio poszerzony aby nie zabrakło mijanek na trasie. Tor techniczny, charakteryzuje się dużą ilością elementów tj rollery, stoliki, step’upy etc z paroma sekcjami szybszymi. Starty odbywać się będą z pneumatycznej bramki startowej. Wyścigi będą odbywały się po 3 osoby w 5 kategoriach.

Kategorie Boarder – X
Open – Pro (17 – 36 lat)
Junior (12-16)
Women (Kobiety)
Open – Beginner (początkujący)
Masters ( 36 lat i więcej)

WILD RACE
Ponad kilometrowy slalom, z chopami i drewnianymi rollerami, gdzie będziemy ścigać się po 4 osoby. Przygotowana trasa, będzie zawierała elementy niemal wszystkich dyscyplin mountainboardowych w sobie, tj. zarówno slalom, boardercross oraz downhill. Zawody w formie race’owego jamu dla czystej przyjemności i możliwości wspólnej jazdy.

Kategorie Wild Slalom Race
Open – (16 lat i więcej)
Women/Junior – (12-15 lat oraz kobiety)

WILDBAG FREESTYLE JAM
Freestylowy Jam z lądowaniem na poduchę Wildbag, czyli poduchę z miękkim odjazdem. Poducha umożliwia wysokie loty nawet początkującym Riderom, dla zaawansowanych jest pokusą do łamania kolejnych barier i jeszcze bardziej zaawansowanych tricków.

Film pokazujący możliwości treningu na Wildbagu
https://www.youtube.com/watch?v=QDRa8577ObA

Kategorie Wildbag Freestyle Jam
Open – Pro (16 lat i więcej)

WILD TRIP
Ze względu na odwiedziny zagranicznych riderów, organizujemy po zawodach 3 dniowy trip, podczas którego zamierzamy pokazać Riderom z zagranicy nasze miejsca do treningu w promieniu 200km. Planujemy odwiedzić 4,5km trasę Twister w Bielsku Białeji, po czym skierować się na Kraków, byłą stolicę Polski, najczęściej odwiedzane miejsce przez turystów z zagranicy. Planujemy zaatakować zamek na Wawelu, Błonia i Starówkę, a dzień zakończyć na imprezowym Kazimierzu. Z Krakowa mamy rzut beretem na najlepszy freestylowy spot w Polsce – Mosquito, gdzie z gospodarzem Dawidem Rzącą planujemy zaliczyć sesje Freestyle. Jak sił starczy i pogody przez górską stolicę Polski – Zakopane, zaliczyć wjazd na Gubałówkę i powrót do Korbielowa.

Koszta – Transport – 15-20 eu ( w zależności od ilości osób)
Nocleg Kraków – 30-40pln

Sponsorzy:
http://www.mbseurope.com/
http://www.trampaboards.com/
http://www.rideflame.de/
https://www.facebook.com/VenomBoards/
https://www.facebook.com/WWWPMS-BOARDCOM-317419841808/
http://deskshop.pl/