Polana na „Byku” Korbielów

Polana Głuchówka, znana też wśród mieszkańców Korbielowa jako polana na Byku, staje się naszą bazą do szkoleń początkujących i treningu w sezonie 2017. Polana usytuowana jest na terenie Żywieckiego Parku Krajobrazowego u podnóża góry Pilsko – naprzeciwko dolnego wyciągu krzesełkowego ośrodka narciarskiego Pilsko przy ul. Szczyrbok.

Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (3)


Spot daje możliwość BARDZO BEZPIECZNEJ nauki mountainboardu dla początkujących, a dla zaawansowanych możliwość zabawy i treningu. Łączna długość trasy to ok 150m, wliczając leśną ścieżkę trasa wydłuża się do 250m. Trasa kończy się łagodnym i szerokim wypłaszczeniem.

Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (5)


Polana znajduje się na wysokości 700m npm, jest otoczona lasem niemal z każdej strony, dzięki czemu nawet w upalne dni możemy liczyć na nieco chłodu. Nawierzchnia jest stworzona do jazdy na mountainboardzie, trawa górska z mchem bez kmieni.

Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (11)

Wyciągu nie ma, jednak w przypadku grup (powyżej 5 osób) wjazdy odbywać się będą na górę z pomocą Quada.

SAM_1287

W czerwcu planujemy nadanie miejscówce również nieco freestylowo – freeridowego znaczenie na mountainboardowej mapie Polski. Planujemy rozstawić kilka  przeszkód, poduchę Wildbag oraz wytyczyć trudniejsze linie w lesie. O postępach będziemy informować na  Facebook/Wildboards.

Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (7)


Szkolenia planujemy prowadzić przez całe wakacje, po wcześniejszym umówieniu się oraz według kalendarza znajdującego się na stronie głównej. Podczas szkoleń będziemy również posiłkować się stokiem na Słowacji – Ski Gruniky (8km od Korbielowa) , z dostępem do 1km wyciągu orczykowego oraz stoku.

Zapraszymy na testowanie Korbielańskiej mety już 15-16 oraz 18 czerwca podczas planowanych jazd na LONG RIDE WEEKEND oraz na Memorial Danki Onderkovej w Czechach.

13 11 GOPR1897 GOPR1889 GOPR1854 6 1 9

GOPR1854

Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (2)


Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (10)
Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (9)
Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (8)
Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (6)
Polana na Byku Mountainboard Korbielów  (4)
 

SAM_1302

SAM_0834

 

SAM_0830