Snowkite Swiss Trip Funky Fresh – Bernina 2015

4 dni na masywnych spotach snowkitowych, z czeskimi Jedi snowkite, u których można zaczerpnąć solidną wiedzę wypożyczyć kompletny sprzęt i przeżyć niezłą alspejską przygodę. Nasza znajoma ekipa z Czech, Funky Fresh zaprasza na swój coroczny trip do jednej z lepszych snowktiowych miejscówek alpejskich, do szwajcarskiej Berniny!

FUNKY FRESH SWISS TRIP – Bernina 2015

Data: 12 - 15 marca 2015 ( wyjazd z Ostrawy wieczorem 11/03/2015 - przyjazd na miejsce rano 12/03/2015 )
4 dni SNOWKITE – podróż do sprawdzonej lokalizacji Bernina Pass 2330 m n.p.m.
ZAKWATEROWANIE : Albergo Ospizio Bernina

LOKALIZACJA :
Zamarznięte jezioro usytuowane poniżej zakwaterowania. Wystarczy użyć nart lub snowboardu i rozpocząć dzień od freeridu prosto do zamarzniętego jeziora. Oprócz płaskiej i otwartej przestrzeni jeziora Lago Bianco wokoło znajduje sie górzysty teren. Każdy więc znajdzie miejsce z najlepszymi charakterystykami dla swojego rozwoju. Jest to świetna okazja do ćwiczenia wszystkich manewrów, a także rozpoczęcia jazdy na stromych zboczach wokoło jeziora.

Snowkite Trip Bernina 2015

Oprócz miejsca wokoło Hospitz jest również inna lokalizacja w dolnej części doliny do której można dojechać w kilka minut samochodem.

Jeśli wiatr nie jest wystarczająco silny wokoło jeziora są ośrodki narciarskie ze stokami narciarskimi oraz miejscami odpowiednimi dla freeridu. Oprócz tego można też zająć swój czas dzięki skituring bądź split bord co może okazać się twoja nową zajawką zimową.

Wspaniałe warunki w Szwajcarskim rejonie BERNINA, ponad 2 metry śniegu.

Pokój dwuosobowy z osobnym prysznicem i toaletą – CHF 78.00 lub € 65.00 / osoba
Pokój dwuosobowy z prysznicem i toaleta w mieszkaniu – CHF 58.00 lub € 48.40  / osoba
Pokoje z piętrowymi łóżkami dla 4/6 osób, toaleta i prysznic w mieszkaniu – CHF 43.00 lub  € 35.90 / osoba
Więcej informacji

 

 

Inne opcje:
Gdy nie ma wiatru w Berninie nieopodal są inne lokalizacje, które można odkryć dla znalezienia lepszych warunków wiatrowych. Niżej w dolinie jest obszar Maloya z dobrze znanym jeziorem St.Moritz i Silvaplana. W dobry dzień można również znaleźć tam wiatry termiczne , co daje szansę na kitowanie gdy nie ma wiatru w innych miejscach w okolicy.
Więcej opcji w poszukiwaniu wiatru jest w obszarze Bivio, który pozwala na luźną jazdę obok ośrodka narciarskiego lub wykorzystanie stromych terenów Julier pass, które znajduje się po drodze.
Z naszego doświadczenia możemy powiedzieć, że Szwajcaria jest magicznym terenem do uprawiania sportów zimowych wszelkiego rodzaju , ale warto wiedzieć, gdzie się udać . Aby zmaksymalizować doświadczenie i pozytywny efekt podróży współpracujemy od wielu lat z szwajcarską szkółką www.kiteskipper.ch i korzystać z pomocy ich specjalisty Jodok Lachenmaier . Dzięki szerokiemu zakresowi kompetencji Jodok w snowkite, speedfly, paralotnie, trasy narciarskich itp. połączonej z wiedzą o okolicy daje nam to zawsze wspaniałe i niezapomniane doświadczenia.

skitour kopia
W ten sposób trudno jest nie osiągnąć celu podróży. Niesamowite doświadczenie sportów zimowych w jednym z najlepszych zimowych placów zabaw na świecie !!!

WARSZTATY SNOW KITE :

4 dni instruktarzu i pełnej pomocy w uzyskaniu bezpieczeństwa z wspólnej zabawy,
Zaawansowany instruktarz jazdy: skręty , technika jazdy, skoki, skoki unhooked, jazda w terenach górskich,
Nagrywanie na video i późniejsza analiza sesji,
Wprowadzenie w ski touring i splitboard,
Seminaria i teoria :
Rodzaje sprzętu, wybór, opracowanie, aerodynamika latawca , pozorny wiatr w kitingu, meteorologia, analiza lodu, informacje o lawinach itd.
snk1Wynajem sprzętu:
Jeśli nie masz odpowiedniego rozmiaru latawca lub chciałbyś przetestować inny rodzaj sprzętu jest możliwość wynajęcia odpowiedniego sprzętu.
Oczekiwane są minimalne umiejętności jeździeckie dla podjęcia warsztatu:  jazda we wszystkich kierunkach, podstawowe skręty, powrót do punktu startu.
Cena warsztatu : 5000 CZK
Opłata rezerwacyjna 50% płatne do 10 marca 2015

Nie wliczone w cenę :

  • Transport Ostrava – Bernina ok. 1000 km (własny transport )
  • Zakwaterowanie
  • Jedzenie

Kurs dla początkujących:
Mamy program dla tych, którzy chcieliby zacząć snowkiting w jednym z najlepszych miejsc na świecie
Program Funky Fresh

2350CZK/osoba./dzień
Opłata rezerwacyjna w wysokości 50% do 10 marca 2015

TRIP odbywa się przy minimum 5 uczestników.

Zniżki dla grupy początkującej:

Przyprowadź swoich znajomych na kurs, a otrzymasz zniżkę:
1 +2 25 % zniżki,
1 +3 50 % zniżki ,
1 +4 75% zniżki
1 +5 otrzymujesz swój kurs za darmo!!!!

Zapisz się na kurs ze znajomymi, opłać rezerwację i przy płaceniu reszty kwoty przed rozpoczęciem programu otrzymasz swoją zniżkę.

Rezerwacje I wiecej informacji: kamil.tac@gmail.com or vita.tac@gmail.com

Wszelkie pytania należy kierować:

tel. 503-735-103 Piotrek
lub kontakt@wildboards.pl