SIEPRAW KOŁO KRAKOWA

 

Mountainboard Siepraw stok

INFORMACJE O STOKU W SIEPRAWIU

Siepraw-Ski to znany w regionie ośrodek narciarski wraz z restauracją i bazą noclegową. W sezonie 2013 wzieliśmy je pod opiekę w sezonie letnim w celu stworzenia jednego z lepszych ośrodków do uprawiania mountainboardu w kraju, wykorzystując potencjał terenu oraz gościnność i pomoc gospodarzy ośrodka.

Stok podzielony jest wyciągiem orczykowym na dwie trasy o podobnym stopniu trudności. Obie trasy posiadają długie wypłaszczenia, na których prowadzone są szkolenia. Góra stoku jest bardziej stroma, przeznaczona dla bardziej zaawansowanych riderów. Ukształtowanie terenu i możliwość rozpoczęcia jazdy na dowolnej wysokości stoku daje komfortowe i bezpieczne warunki do nauki. Dostępność orczyka i łatwość wjazdów na górę umożliwia pełne korzystanie z większej części stoku już po pierwszej godzinie szkolenia. Stok jest pozbawiony kamieni i regularnie koszony.
Długość stoku : 320m
Różnica wzniesień 50-60m
Typ orczyka: Talerzyk  

MOUNTAINPARK
W sezonie 2013 udało nam sie stworzyć Mountainpark, który jako pierwszy w Polsce posiadał linie slopestylową z poduchą i  dostępem do orczyka.

Mountainpark Siepraw

W sumie na spocie znajdowało się ok 15 przeszkód, dla początkujących i zaawansowanych Riderów. Zorganizowaliśmy dwa Jamy freestylowe i mistrzostwa Polski w Slalomie, których krótką videorelacje można zobaczyć tutaj:


Zajazd Siepraw-Ski
Stok połączony jest z bazą noclegową i gastronomiczną, posiadającą 26 miejsc noclegowych oraz restauracją.  Dostęp do 3 sal, w tym największa z nagłośnieniem daje super warunki do organizacji imprez okolicznościowych, a załoga ośrodka jest bardzo mocną stroną tego miejsca. Lokalizacja na przeciwko stoku daje możliwość szybkiego przechodzenia z pokoi na stok.  Zajazd oferuje pokoje 2-3 osobowe z łazienkami i pełnym wyżywieniem.

P5240356 kopia

Okolica
Siepraw znajduje się 20km od centrum Krakowa, jeszcze bliżej od Wieliczki oraz Myślenic, gdzie atrakcji nie brakuje. Powiat małopolski w tym gmina Siepraw charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem terenu, długimi krętymi ulicami z ciekawym nachyleniem, idealnym pod wycieczki longboardowe.

Jeśli szukasz opcji na aktywne wyciszenie się na łonie natury ośrodek Siepraw-Ski to idealne do tego miejsce.


Strona ośrodka: www.siepraw-ski.pl