Snowkiting

Snowkite to zimowa odmiana kitesurfingu. Jest to młody, bardzo szybko rozwijający się sport łączący technikę jazdy na snowboardzie lub nartach z puszczaniem latawca pociągowego(kite). Do uprawiania snowkite potrzebny jest wiatr oraz duża, otwarta przestrzeń pokryta śniegiem. Teren może być zarówno płaski, pofałdowany jak i górzysty.

Szkolenia snowkite kursy snowkite

Snowkite pozwala nie tylko na uzyskanie wrażeń takich jak podczas jazdy na desce, czy nartach, ale także dostarcza dodatkowych emocji związanych z mocą latawca. Bez problemu można oderwać się od ziemi i na kilka sekund zawisnąć w powietrzu wykonując przy tym różnego rodzaju obroty i inne ewolucje.

Szkolenia snowtkite

Niewątpliwym atutem snowkite jest fakt, że możemy go uprawiać niemalże wszędzie. Potrzebujemy jedynie dużej przestrzeni ze śniegiem. A zatem nie musimy jechać w góry, wystarczy duże pole za miastem lub zamarznięty zbiornik wodny. No i nie musimy wydawać pieniędzy na wyciągi!

snowkite szkolenia


 


CZY SNOWKITE JEST TRUDNY ?
Nauka snowkite sprowadza się głównie do opanowania latawca. Już po kilku godzinach spędzonych z instruktorem można cieszyć się pierwszymi ślizgami.Snowkite wymaga doświadczenia w jeździe na nartach i snowboardzie. Szczególnie umiejętności jazdy na krąwędzi i hamowania. 
Jednak zapraszmy również osoby bez doświadczenia  w jeździe na nartach i snowboardzie do nauki panowania nad latawcem i poznania teorii okna wiatrowego.